Hatha yoga

Lekce pro yoga nováčky i zkušené jogíny. Pomalejší styl yogy s intenzivnějším vnitřním prožitkem pro všechny, kteří si nestavějí bariéry a chtějí zjistit, co jim na podložce a v životě nejvíc vyhovuje… a díky tomu posléze vědomě, přítomně a s láskou k sobě samým žít.

Víte, že… ?

… hathajóga působí příznivě na udržení zdraví lidského těla a na svěží a pružnou mysl. Jedním z nejvýznamnějších přínosů hathajógy je schopnost být vitální. Lidé, kteří pravidelně cvičí hathajógu, objeví její neuvěřitelná tajemství. Všechny účinky se nedají slovně popsat. To se musí prožít. To, že se po každé odcvičené lekci cítí člověk lépe, bývá zpravidla důvod, proč se neustále vrací na podložku ke cvičení. Ti, které cvičí pravidelně jógu, spojují pohyb v ásanách a zastavení se v nich s vědomou prací s myslí rozvíjejí svou kondici, odolnost a imunitu. Ásany a pránájáma, prátjáhára čistí tělo i mysl, a tak proud energie, který člověk při cvičení hathajógy postupně poznává, je neskutečný.
Hathajóga pomáhá zpomalovat proces stárnutí tím, že poskytuje pružnost páteři, zpevňuje pokožku, odstraňuje napětí a posiluje nejenom břišní svaly. Například je jen málo pravděpodobné, že by vám během cvičení jógy narostla tzv. dvojitá brada. Cvičení jógy zlepšuje držení těla, a tím i sebehodnocení. Benefity jógy jsou: dlouhý život, zvýšená odolnost vůči chorobám, zvýšení vitality a omlazení žláz, které produkují hormony.
Stačí se s pravidelností, nejlépe každý den nebo alespoň 3x týdně, postavit na svou podložku a cvičit. Pamatujte si, že neexistuje žádný kouzelný lektvar, který může prodloužit život, ale pouze vaše péče o sebe sama je rozhodující na cestě ke spokojenosti. Pokud existuje nějaký klíč k delšímu zdravému životu, je to jóga v jakékoliv podobě.
Rezervujte zde…